исис

Приведени тројца приврзаници на исламска држава, планирале терористички напади во земјава ((ВИДЕО+ФОТО)

Министерството за внатрешни работи во соработка со Агенцијата за национална безбедност и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција презеде оперативно-тактички мерки…Трамп за борците на ИД: Или ќе ги примите назад во ЕУ или ќе ги пуштам на вашите граници

Американскиот претседател Доналд Трамп ги повика европските држави да ги примат назад своите граѓани кои и се приклучиле на вооружената група Исламска држава Ирак и…


ВИДЕО: Верувале дека злото е измислено – Американска двојка убиена од Исламска држава

Своето патување го бележеле на Инстаграм, а минале и низ Македонија, Хрватска и Албанија, и уште 10 земји, додека не стигнале до Таџикистан. Тука минале…


(ВИДЕО) “Репортажа за киднапираните и убиени во Авганистан меѓу кои имаше и Македонец”

вганистанската полиција за новинската агенција “ТOLOnews” вели дека киднаперите биле забележани во возило, но набрзо им се изгубила трагата. Како што дознава агенцијата во вчерашното…