петок, 25 мај 2018

Фејзи Азири

Вечерва уапсен обвинетиот од Монструм кој избега од затворот во Штип

Фејзи Азири обвинет за случајот „Монструм“ кој беше осуден со правосилна судска пресуда на шест ипол години затвор за нелегално оружје, вечерва е уапсен на Клиниката за пулмологија и алергологија и ставен под полициски надзор…


Oбвинетиот во случајот „Монструм“ поради кој се одложи денешното рочиште e во бегство?

Фејзи Азири кој е обвинет во случајот „Монструм“ и поради кој се одложи денешното рочиште за случајот „Монструм“ во затворот во Штип се води како осуденик во бегство. Оваа информација за МКД.мк ја потврди директорот…


Наќевски: Заев ни покажа пред масакрот кај Смилковско езеро, обвинетите разговарале со Невзад Бејта од ДУИ

Горан Наќевски, татко на Александар кој заедно со уште четворица пред шест години беше убиен кај Смилковското езеро, на денешното рочиште за случајот Монструм, побара од судот јавно да се објави чии се петте телефонски броеви…


Монструмите на слобода – Шест години од масакрот кај Смиљковското Езеро

На денешен ден пред шест години кај Смилковското Езеро беа убиени момчињата Кире Тричковски, Филип Славковски, Цветанчо Ацковски, Александар Наќевски и рибарот Борче Стефановски. Масакрот се случи на Велики четврток, пред големиот христијански празник Велигден….


Еден од обвинетите во Монструм повторно во затвор

Фејзи Азири, еден од обвинетите во Монструм, иако пред три месеци излезе од затвор, бидејки му беше укинат притворот по одлуката на Врховниот суд судењето да започне од почеток, сепак набрзо повторно завршил зад ресетки….