Фатиме Фетаи

Фетаи пренесе што рекол адвокатот на Ејуп Алими: Ти си наша, може лесно да поминеш, ама на тој каурот ќе му ја расплачеме фамијата

Пред да биде одложено денешното рочиште во предметот „Титаник 3“, за изборни нерегуларности во Чаир, дојде до препукување меѓу обвинителите на СЈО и одбраната на…
Врз Фатиме Фетаи немало никаков обид за атентат, велат од СЈО

Од Специјалното јавно обвинителство демантираат дека имало обид за атентат врз обвинителката Фатиме Фетаи. Како што претходно објавија некои медиуми, Фетаи избегнала организирано сценарио за…


Полицијата спречила обид за атентат врз обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи?!

Во средата имаше вооружен инцидент меѓу полицијата и неколку лица од Куманово во село Боговиње, тетовско. Извори на порталот Shqipmedia велат дека зад овој инцидент се крие нешто…