сабота, 21 јули 2018

дуи

Групата на Бекир Асани го претепа градоначалникот Висар Ганиу

Градоначалникот на скопската општина Чаир, Висар Ганиу, беше претепан од страна на бандите на ДУИ и различните фракции во оваа општинска организација, барајќи од него да молчи и да не се даде било каква изјава…


Ахмети за огрешените функционери: Јас не сум обвинител, пријавете ги со име и презиме – За „Монструм“ не коментира

Запрашан за функционерите на ДУИ кои се споменуваат за злоупотреби на средства од буџетот, претседателот на партијата Али Ахмети побара од медиумите да ги демаскираат со име и презиме пред обвинителството. – Ако има во…


Наќевски: Заев ни покажа пред масакрот кај Смилковско езеро, обвинетите разговарале со Невзад Бејта од ДУИ

Горан Наќевски, татко на Александар кој заедно со уште четворица пред шест години беше убиен кај Смилковското езеро, на денешното рочиште за случајот Монструм, побара од судот јавно да се објави чии се петте телефонски броеви…


Таравари: Бандити на ДУИ нападнале професори во Гостивар

Замислете бандити на ДУИ физички нападнале, како тоа што се случува во Куманово и во Скопје, денеска се случи во Гостивар. Двајца професори кои што работат како редовни професори во Гимназија во Гостивар, се нападнати…


„Какви психопати се овие – Нека се убиваат Албанците, доволно е ДУИ да не се спомне по лошо“

Претседателот на Здружението на новинари, Насер Селмани, реагира во однос на соопштението на ДУИ во врска со вчерашната престрелка во Мала Речица, со кое албанската партија се оградува од пресметката меѓу две ривалски групи од…


ВИДЕО: Убиениот бил висок функционер на ДУИ – По вербална расправија и тепачка дошло до пресметка со ножеви и огнено оружје

Убиениот во престрелката во Мала Речица Наип Реџепи бил влијателен член на ДУИ во Куманово. Неговиот прекар бил Беланока. Ранетиот во престрелката исто така е од Куманово а до инцидентот дошло откако двете ривалски групи…


ФОТО: Ова е убиениот во Мала Речица

Наим Реџепи од Куманово е лицето кое вечерва било убиено во Куманово во вооружен судир помеѓу две групи пред седиштето на ДУИ во Мала Речица, пишува ТВ Шења. Според истите извори, на оваа пресметка и…


Нова снимка: Амди вика Бадинтер, Мисовски ги поучува пратениците од ДУИ како да постапат тактички

Тетова сот објави снимка направена со телефон од делот каде што седат пратениците на ДУИ, на која се гледа и се слуша како гласа албанскиот блок. Ахмети му сугерира на Талат Џафери да го искористи…


Бекир Асани: Орелот во Скопје покажува кој командува во оваа држава

Бекир Асани од ДУИ, напаѓачот на повредената полицајка на Битпазар, на фејсбук пишува дека поставениот споменик на Орел во општина Чаир покажува кој наредува во оваа држава. -Орелот во Скопје покажува кој командува во оваа…


За било каков напад на полиција се легнува на земја, му се ставаат лисици на раце и се спроведува во полициска станица на распит, а не се води пријателски разговор

За било каков напад на полиција се легнува на земја, му се ставаат лисици на раце и се спроведува во полициска станица на распит, а не се води пријателски разговор, напиша на Фејсбук, професорката Мирјана…