дуиСекој директор ќе има заменик, тоа народот би го чинело 2 милиони евра

Владеачкото мнозинство предлага по скратена постапка да се донесе закон со кој во сите јавни претпријатија директорите ќе добијат заменици, кои ќе раководат со претпријатието…Ахмети за огрешените функционери: Јас не сум обвинител, пријавете ги со име и презиме – За „Монструм“ не коментира

Запрашан за функционерите на ДУИ кои се споменуваат за злоупотреби на средства од буџетот, претседателот на партијата Али Ахмети побара од медиумите да ги демаскираат…


Наќевски: Заев ни покажа пред масакрот кај Смилковско езеро, обвинетите разговарале со Невзад Бејта од ДУИ

Горан Наќевски, татко на Александар кој заедно со уште четворица пред шест години беше убиен кај Смилковското езеро, на денешното рочиште за случајот Монструм, побара од…„Какви психопати се овие – Нека се убиваат Албанците, доволно е ДУИ да не се спомне по лошо“

Претседателот на Здружението на новинари, Насер Селмани, реагира во однос на соопштението на ДУИ во врска со вчерашната престрелка во Мала Речица, со кое албанската…


ВИДЕО: Убиениот бил висок функционер на ДУИ – По вербална расправија и тепачка дошло до пресметка со ножеви и огнено оружје

Убиениот во престрелката во Мала Речица Наип Реџепи бил влијателен член на ДУИ во Куманово. Неговиот прекар бил Беланока. Ранетиот во престрелката исто така е…