понеделник, 18 јуни 2018

духови

Mистериja: Инсталираа камера во училиште и еве што снимија

Мистериозното видео е снимено во училиштето Дирпарк, во ирскиот град Корк, откако беа инсталирани безбедносни камери кои реагираат на движење, пренесува Daily Mail. Снимката покажува врати кои сами од себе се отвораат и затвораат, ормарчиња…


Бразилскиот претседател се иселил од резиденцијата поради духови

Претседателот на Бразил Мишел Темер одлучил да се исели од резиденцијата поради „лоши вибрации и духови”. Зборувајќи за неделниот весник Веја, Темер и неговата 33-годишна сопруга Марчела велат дека палатата Алворадо, која ја дизајнирал починатиот…ВИДЕО: Мајката се шокирала кога на монитор забележала духови во собата на нејзината ќеркичка!

Џејд Џејтс од Австралија и нејзините пријатели уверени се дека пред десетина дена околу креветот на нејзината ќерка Луси кружеле духови. Мајката, духовите ги видела на монитор, а видео снимката истата ноќ ја споделила на…