дрога

Во камион пронајдени над 100 килограми марихуана (ВИДЕО)

Во камион со бугарски ознаки, управуван од валандовчанец, вчера на граничниот премин „Табановце“ криминалистичката полиција пронашла 90 пакувања марихуана со тежина од над 100 килограми….


Разбиена криминална група од Струмица, продавале хероин по цена од 1.300 и 1.500 денари за грам (ФОТО)

Засилените активности на МВР за сузбивање на уличната продажба на наркотични дроги продолжуваат, па Одделот за криминалистичка полиција во координирана акција со СВР Струмица, СВР…


„Kокаинот на сиромашните“ се шири низ соседството, масовно убива луѓе и чини едно до две евра

Батериска киселина и метамфетамини се состојки на дрогата сиси која ја нарекуваат „кокаин на сиромашните“. Смртоносната мешавина се шири низ Грција затоа што е евтина….


ФОТО: Четврта жртва на дрога – Ова е Мирјана која беше пронајдена мртва во изнајмен стан

Дваесет и едногодишната Мирјана М. која рано утринава беше пронајдена мртва утринава во изнајмен стан во Белград, полицијата се сомнева дека причината за смртта е…


Голема акција на полицијата во Струга: Паднаа високи функционери поради дрога

Широката полициска акција која почна пред три дена претставува еден од најтешките удари против криминалните банди во струшкиот регион. Извори за Алсат М велат дека…


Марија е третата жртва на дрога во последните неколку дена – пронајдена мртва во станот

Шеснаесетгодишната Марија М. од Крагуевац е третата жртва на дрога за само неколку денови. Тинејџерката заедно со нејзиниот постар брат била кај нивниот другар во…