дрога
ФОТО: Четврта жртва на дрога – Ова е Мирјана која беше пронајдена мртва во изнајмен стан

Дваесет и едногодишната Мирјана М. која рано утринава беше пронајдена мртва утринава во изнајмен стан во Белград, полицијата се сомнева дека причината за смртта е…


Голема акција на полицијата во Струга: Паднаа високи функционери поради дрога

Широката полициска акција која почна пред три дена претставува еден од најтешките удари против криминалните банди во струшкиот регион. Извори за Алсат М велат дека…


Марија е третата жртва на дрога во последните неколку дена – пронајдена мртва во станот

Шеснаесетгодишната Марија М. од Крагуевац е третата жртва на дрога за само неколку денови. Тинејџерката заедно со нејзиниот постар брат била кај нивниот другар во…


Видео: Mлади момчиња изгледаат како зомби

На социјалните мрежи овие денови почнаа масовно да се шират фотографии од тројца млади момчиња кои ја консумирале опасната дрога „спајс“. Фотографиите се снимени во…Албанија – Недопирлив бастион на криминалот

Албанија е најголем производител на канабис во Европа. Нарко-бандите заработуваат милиони, подмитуваат судии, обвинители, политичари. Реформата на правосудството тоа би требало да го промени. Прашање…


Дрогата за „супер војници“ ИСИСИ, се произведувала во Македонија

Над 300 килограми синтетичка дрога позната како „каптагон“ е запленета при минатонеделната акција на српската и македонска полиција кои открија лабораторија во Тетово. Токму оваа…