сабота, 21 октомври 2017

доналд трамп

treta svetska vojna

Човекот што ја предвиде победата на Доналд Трамп – Третата светска војна ќе почне на 13 мај

Хорасио Виљегас, човекот што ја предвиде победата на Доналд Трамп на американските претседателски избори, сега тврди дека третата светска војна ќе почне на 13 мај, на 100-годишнината на појавувањето на Блажена Дева Марија, објави лондонскиот…


gihadisti

Џихадистите од Исламската држава порачаа: Америка ја води идиот!

Од најозлогласената терористичка организација на светот – Исламската држава, порачаа дека Соединетите Американски Држави се „дават“ и дека „ги води идиот“. Станува збор за прв службен коментар на оваа џихадистичка група откако Доналд Трамп и…


soros

Започна војна против империјата на Сорос

Унгарскиот премиер Виктор Орбан неодамна отворено го нападна американскиот милијардер Џорџ Сорос за кој што тврди дека е виновен за доаѓањето на илјадници мигранти во Европа. Унгарскиот премиер е веќе против сето она што го…


kelin

Некогаш берела боровинки, а сега е најмоќна жена во светот!

Келиен Конвеј со доаѓањето на Доналд Трамп за претседател на САД, стана една од најмоќните жени. Трамп минатото лето ја повикал во тимот за изборна кампања, а таа многу брзо ги зела работите во свои…


трамп

Трамп им нареди на вооружените сили на САД за 30 денови да му претстават план за победа на ИД

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша указ, со кој им наредува  на своите генерали за 30 денови да му достават план за победа на Исламската држава. Трамп на овој начин исполни едно од предизборните ветувања. Планот треба…


trampiklinton

Анкета: Трамп со предност пред Клинтон

Републиканскиот кандидат за американски претседател, Доналд Трамп ја престигна во анкети Хилари Клинтон од Демократската партија благодарение на консолидираната поддршка меѓу гласачите кои традиционално гласаат за републиканците, се вели во резултати од анкета на Ројтерс/Ипсос….


donald tramp

Доналд Трамп е кандидат за претседател на САД од Републиканската партија

Милионерот и бизнисмен Доналд Трамп во ноември ќе учествува во борбата за претседател на САД од редовите на Републиканската партија, откако и единствениот негов преостанат ривал за номинацијата од страна на Републиканците, Џон Кејсик, одлучи…


трамп-630x289

Најмоќните луѓе некогаш правеле хамбургери, собирале пластични шишиња…

Денес тие се меѓу најбогатите и најмоќните луѓе во САД, но и во светот. Повеќето политичари, ѕвезди и познати јавни фаци почнале да работат како и сите „обични смртници“. Работеле сè, само за да заработат…


доналд-трамп

Доналд Трамп: Републиканската партија не сака да победам

Водечкиот републикански претендент за претседателските избори во САД, милијардерот Доналд Трамп изјави во Њујорк дека раководството на Републиканската партија не сака тој да освои номинацијата на партијата. Трамп смета дека целиот партиски механизам е направен…


tramp

Трамп за казнување на жените кои абортираат

Претендентот за републикански претседателски кандидат во САД Доналд Трамп изјави дека жените кои абортираат би требало „на некој начин да бидат казнети“, без да наведе каква казна би требало да добијат. – Мора да има…