понеделник, 18 јуни 2018

бебе

ЧУДО: Доктори оживеале бебе кое не дишело 22 минути

Британските медиуми известуваат за чудо од бебе, кое благодарение на херојските потфати на докторот преживеало, иако по раѓањето првите 22 минути воопшто и не дишело. Брачниот пар Ден и Рејчел Нори биле шокирани кога докторите…


Мора да го видите бебето кое оди само неколку минути по раѓањето

Едно само што родено бебе од Бразил станало вирален хит откако била објавена снимка по пораѓањето, на која се гледа како наместо првото бањање, бебето ги прави првите чекори. Снимките од една бразилска болница кои…


ВИДЕО: Бебенце го чуваат четири кобри!

Низ социјалните мрежи веќе подолго време се врти ова видео од кое некому веројатно ќе му запре здивот. Се вели дека е снимено во некое индиско село, а на него е прикажано бебе кое спие…


Пожарникар фати бебе фрлено од втор кат (ВИДЕО)

Американскиот пожарникар Роберт Сатон фати бебе фрлено од вториот кат на запалена зграда во Џорџија. Сатон изјави дека слушнал повик од вториот кат на зградата и видел новороденче на прозорецот од собата исполнета со чад….


Шестемесечно бебе си ја спаси мајката од рак

Кога шестмесечното бебе Теди почнало да одбива да цица, мајката Сара знаела дека нешто не е во ред со нејзиното здравје. Сара вели дека нејзиното бебе на шест месеци изненадно станувало вознемирено кога и да…


Момент кој ќе ви го скрши срцето: Бебе родено порано, за таткото кој умира да може да го земе во прегратка

Пред четири години, 52-годишниот Марк Ауглер, на смртна постела го држел своето новородено девојче во прегратка. Само неколку дена подоцна, Марк починал од белодробна фиброза. “Тоа во основа е како белите дробови да му се…


ВИДЕО: Родено бебе со две глави

Раѓањето на машко бебе со две глави е официјално потврдено откако снимката од новороденчето се прошири по социјалните мрежи. Снимката најверојатно ја поставиле роднини на детето, кои не можеле да поверуваат што гледаат, пишува Мирор….


ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Плакарот падна врз бебенцето – Братот близнак го спаси

Двегодишните близнаци Брок и Бовди Шоф од Утаха си играа во својата соба кога на Брок падна плакарот. Целиот настан бил снимен од камерата која нивните родители ја инсталирале во собата, а на снимката се…


Жена на 67-годишна возраст роди бебе

Гркинка роди здраво девојче на 67-годишна возраст, но детето и припаѓа на нејзината ќерка, објави грчкиот весник „Етнос”. Девојчето е родено со „царски рез“ во 31-та седмица од бременоста, тежи нешто повеќе од еден килограм и моментно е…


Жителка од Матејче се породила и го фрлила бебето во река

Деветнаесет годишната А.М. жителка на село Матејче вчера била примена на гинеколошкото одделение во Куманово со обилно крварење, откако претходниот ден се породила во својот дом и го фрлила бебето во реката што поминувала зад…