Живот

„Татко ми беше милијардер, но јас не знаев“

Луѓето се шокираат кога дознаваат дека таткото на композиторот Питер Бафет е милијардерот и инвеститор Ворен Бафет, кој е третиот најбогат човек во светот. Тие…


Сакал да силува девојка, но зажалил за стореното

Додека пробувал да ја силува, Џонатан Холмс и зборел дека ќе и се допаѓа. После само неколку секунди зажалил за својата постапка и зборови. Џонатан…


ВИДЕО: Што се случува со телото кога се откажувате од пушење?

Сигурни сме дека знаете што се случува со вашите бели дробови кога пушите дури и само една цигара. Дали знаете како би изгледал вашиот живот…