недела, 18 март 2018

Видео

Видео кое го потресе регионот: Деца ја испраќаат нивната мајка која заминува во странство

Сречко Кавка од Славонски брод споделил видео на својот Фејсбук профил, кое зборува за тажното секојдневие во Хрватска. Упатил отворено писмо до премиерот Андреј Пленовиќ, но и потресно видео кое ги прикажува неговите деца на…


(ВИДЕО) ВЕКОВНА МИСТЕРИЈА: Островот во срцето на Сибир

Еден од најмистериозните археолошки локалитети, скриен во срцето на Сибир, на езерски остров, и ден-денес ги мачи археолозите кои немаат одговор за неговото потекло. Големиот комплекс кој лежи на површината на целиот остров, како што…


ВИДЕО: Тргнал во лов на школки, а завршил во устата на ѕвер од шест метри!

36-годишниот Анди Асо Еранг отишол да лови школки за ручек и повеќе не се вратил. Неговата рака и нога биле пронајдени во стомакот на џиновски крокодил, поради што индонезиската полиција верува дека овој ѕвер го…


ВИДЕО: Три огромни волци напаѓаат куче

Во срцето на националниот парк Абрузо во Италија снимена е неверојатна глетка – три огромни волци напаѓаат куче. Во видеото кое трае нешто повеќе од половина минута, може да се види како волците покрај ограда…


ВИДЕО: Вооружена банда упадна на забава кај богаташ, но ги чекаше изненадување

Вооружена банда упадна на имотот на еден богаташ во Најроби со намера да ги ограби гостите кои присуствуваа на забавата. Сопственикот на имотот се спротивстави на бандата, а одредени медиуми целиот инцидент го споредија со филмот…


Видео: Путин во грч ладна вода за Богојавление

Рускиот претседател Владимир Путин продолжува да ги забавува медиумите со неговите препознатливи јавни настапи, а овој пат се фрла во грч ладна вода по повод православниот христијански празник Богојавление Водици. Со цел да оддаде почит…


ВИДЕО: Ишамаран најмоќниот човек во Холивуд, обвинет за сексуално вознемирување

Американскиот продуцент и човек кој важеше за најмоќен во Холивуд, Хари Вајнштајн, доби шлаканици пред ресторан во еден град во Аризона. Некогашниот најмоќен човек на Холивуд прво доби шлаканиците во ресторанот, а потоа и на…


ВИДЕО: Муслиманки влегле во црква и ја запеале песната „Тивка ноќ“

За време на божикната литургија во Бејрут во црквата „Свети Илија“ хор од девојки муслиманки влегол во црквата и ја запеал песната „Тивка ноќ“. Станува збор за хорот од Фондацијата „Имам Садр“, а девојките сакале…


Чудото во затворот на Велигденската ноќ

Отец Георгиј Калчу е еден од најголемите исповедници на Христијанството, кој помина 21 година од својот живот во повеќе комунистички затвори за верата во Христа. Во оваа снимка, тој се сеќава како во затворот го…


На баба отишле да и ја исклучат струјата поради долгови, а таа ги нападна со секира во раце! (ВИДЕО)

Електричарите отишле кај една баба да ја исклучат електричната струја поради неплатени сметки. Но, кога стигнале таму сигурно зажалиле. Бабата била спремна да се бори за да спречи да ја исклучат нејзината струја. И не…