понеделник, 18 јуни 2018

Видео

ВИДЕО: Вака изгледа од внатре срцето додека чука

Научниците од германскиот Институт Макс Планк снимија, со помош на магнетна резонанца, неколку снимки кои првпат прикажуваат како одредени биолошки процеси изгледаат „одвантре“. На каналот на Институтот на ЈуТјуб се поставени три снимки – говор,…


ВИДЕО: Навивачите на Црвена Ѕвезда се простија од прерано починатиот Драган Крстев

Навивачите на Црвена Ѕвезда, популарно наречени Делии, денеска на градските гробишта Бутел во Скопје, се простија од нивниот пријател Драган Крстев, во навивачки дух, со навивачка песна и со запалени факели. Видеото е објавено на…


Штотуку родени близначиња го воодушевија светот: Плачеа се додека лекарката не го направи ова

Вестон и Калеб од Орландо на Флорида се близначиља кои станаа познати кратко откако се родени на 28-ми февруари. Видеото го направил нивниот татко, а на него се гледаат двете бебиља како хистерично плачат додека…


ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Mајка го убива човекот кој сакаше да го киднапира нејзиното дете

Во саботата во центарот на Сао Паоло, Бразил, имаше обид за киндапирање на дете, но напаѓачот не знаеше дека мајката на детето е припадник во полициските редови на Бразил. Напаѓачот Еливентон Нивес Мориера (21) наиде…


ВИДЕО: Куче спасило дете од змија отровница

„Мојот син играше на тревникот и одеднаш кучето тргна кон него. Навистина мислев дека ќе го фати детето”, вели таткото. Но, набрзо сфатил за што се работи кога кучето почнало да скока. Што всушност се…


(ВИДЕО) Полицаец од Америка спаси тригодишно бебе

Полицаец од Флорида кој не бил на должност, слушнал викотници и видел нешто невообичаено додека се возел со автомобил. Кога видел дека од другата страна на лентатата две жени молат за помош излегол и слушнал…


ВИДЕО: „Објект 99“ има тунел за кој знаеле само малкумина

Вилата Извор или како што ја нарекуваат локалните жители и работниците во Националниот парк Плитвице – „Објект 99“, е сместена далеку од погледите, во зафрлен дел од паркот и во прилично руинирана состојба, која потсетува…


Mилисекунди го делеа од смрт (ВИДЕО)

Видеото прикажува камионџија во Кина кој се обидува да го заврти возилото. Го делеле центиметри од смрт, а глетката не е ниту малку пријатна. Тој покажал неверојатна умешност, но и храброст! Погледнете:


ВИДЕО: Шест насилници нападнаа девојка – Таа им возврати

Шестмина насилници нападнаа млада девојка, но не можеле да очекуваат дека таа вака ќе се одбрани. Девојката брзо им ги демонстрирала своите боречки вештини, а напаѓачите зажалиле што воопшто се родиле. Погледнете како изгледала целата…


Обезглавена кокошка веќе седум дена јаде, пие и живее потполно нормално

Свештеници од Тајланд посвоиле обезглавена кокошка која и по една недела откако останала без глава, е понатаму жива. Неверојатната птица е пронајдена во округот Муеанг Рачабури во централен Тајланд, а ветеринарот кој на почетокот се…