Uncategorized

Владата ќе субвенционира вградување автогас во 600 автомобили

Тоа што треба да биде голема вест од Министерството за економија е дека државата ќе учествува со 18.000 денари во трошоците за вградување автогас или…

Повеќе

По Соња плачат и Срби и Албанци: Од корона почина една од најдобрите докторки на Косово

Од корона почина Соња Ракочевиќ, една од најдобрите докторки  на Косово. Таа имаше 48 години беше педијатар и кај неа се лечеа и Албанци и…


Ова е најубавата жена на светот за 2020-та година и моментално го отслужува својот воен рок (ФОТО)

Ова не ѝ е првпат да се најде на листата на најубави жени на светот. Пред две година го зазеде третото место, минатата година второто,…


Стравичен масакр: Прво ја убил сопругата и двата сина, а потоа сам си пукал во устата

Страшна трагедија се случи доцна синоќа кај Косовска Витина кога маж ги уби сопругата и синовите, а потоа се самоуби. Четири лица беа убиени со…


No Image

Абазовиќ: Ми нудеа 21 милион евра да сменам страна

Лидерот на Граѓанското движење УРА во Црна Гора, и новиот потпретседател на црногорската влада Дритан Абазовиќ кажа дека е точно дека му биле понудеми 21…


Саша Ковачевиќ го затвора својот ресторан, единствено жалам за луѓето кои работат таму, што немаат никаков приход

Познатиот пејач Саша Ковачевиќ има свој ресторан во Белград, но како и многу угостители за време на пандемијата од коронавирусот, така и познатиот пејач беше…


Боко харам уби 43 земјоделци во Нигерија

Најмалку 43 земјоделци вчера се убиени во нападот на џихадистите од Боко харам во североисточна Нигерија. – Пронајдовме 43 безживотни тела и шест лица тешко…


Православни светители кои се празнуваат денес

Светиот маченик Луп Овој свет маж беше слуга кај Свети Димитриј, војвода Солунски. Кога Свети Димитриј беше убиен со меч од царот Максимијан, Луп ги…


Светиот маченик Лукилијан

Светиот маченик Лукилијан и со него: Клавдиј, Ипатиј, Дионисиј и девицата Паула Остарен како незнабожец и идолски жрец Лукилијан како белокос старец ја позна христијанската…


No Image

Зибери: Во Скопје активни 659 случаи на коронавирус, најмногу во Чаир – 169

Во Скопје во моментов активни се 659 случаи на коронавирус, рече на денешната прес-конференција директорот на Центарот за јавно здравје, Арбен Зибери. Тој рече дека…