Свет

Нова жртва на српскиот наставник по глума: Ме силуваше секој вторник

Уште една жртва на српскиот учител по глума Мирослав Мика Алексиќ се појави во јавноста. Станува збор за 20-годишна девојка која го пријавила Алексиќ во…


Прва тужба во Србија за надомест на штета од НАТО во име на пациенти со рак

Првата тужба ќе биде поднесена до Високиот суд во Белград, изјави адвокатот Срѓан Алексиќ за Танјуг. Адвокатска канцеларија од Ниш ќе ја поднесе првата тужба…


Поранешен командант на ОВК пронајден мртов – Требало да сведочи во Хаг

Фадиљ Суљевичи, поранешен косовски полицаец и екс-командант на нелегален затвор на ОВК кај месноста Матичан, е пронајден мртов. Како што наведуваат медиумите од соседството безживотното…


НАТО тестираше opyжје врз цивилното население: Американски новинар објави дел од скриениот извештај на ООН (ВИДЕО)

Дел од извештајот на шефот на Комисијата на ООН, Бакари Канте, од 1999 година за страшните последици од бомбардирањето на Србија, никогаш не бил официјално…


Ердоган уапси нови 260 терористи кои подготвувале акции за нова година

Повеќе од 260 лица се уапсени во Турција за поврзаност со терористички организации, објави турските агенции. Меѓу нив, според Министерството за внатрешни работи, има 161…


Лукашенко: Ќе биде катастрофа ако нè нема 20 милиони, сè што правиме, правиме за децата

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко кажа денес дека таа држава би можела да се соочи со катастрофа доколку не се реши демографскиот проблем, односно доколку…


Досега знаевме само за албанската, црногорската, српската, руската и италијанската: Ерменската мафија е една од најсилните во светот

талијанската, албанската, црногорската, српската се најсилните мафии во светот. Но, во последните десетина години приматот го зазема ерменската мафија. Таа е една од најсилните во…


Италијански обвинител тврди дека мафијата шверцува деца од Косово,

Италијанскиот обвинител за малолетници во Трст Леонардо Тамборини крена тревога неделава поради трговијата на деца од Косово и нивното злоупотребување.Тој укажа дека е крајно време…


Рапер ги разбеснил сите во Велика Британија, им помага на мигранти, објавил како илегално да дојдат на островот (ФОТО)

Позирајќи покрај скапоцени автомобили и фотографирајќи се на луксузни локации, албанскиот рапер Дијонис Биба нема проблем да се пофали со својот раскошен начин на живот….


ВИДЕО: Четирикратно убиство кај Витина, ги убил сопругата и двете деца па се самоубил

Четири лица беа убиени со огнено оружје во селото Пожарање кај Косовска Витина, потврдија косовската полиција и окружното обвинителство во Гњилане. Сите убиени биле членови на…