понеделник, 18 јуни 2018

Свет

Видео: Падна опасна меѓународна банда дилери – трудница шеф на нарко-мафијата

Јованка С. од Белград иако во седми месец од бременоста, со своето момче управувала со транспорт и продажба на хероин низ улиците на Виена. Во акцијата на полицијата уапсени се вкупно 13 лица. На чело…


Ердоган: Затворањето на џамиите во Австрија води кон војна на „крстот и полумесечината“

Ердоган го критикуваше канцеларот на Австрија Себастијан Курц поради одлуката на владата за затворање седум џамии во таа земја и почнувањето истрага против четириесет имами. Сето ова предизвика бурни реакции од Ердоган кој истакна дека…


Призна ужасно злосторство: Ирачанец потврди дека силувал и убил 14 годишно девојче во Германија

Полицијата во Багдад соопшти дека денеска 20 годишниот Ирачанец Али Башар, обвинет за силување и убиство на 14 годишното девојче Сузан Фелдман во Германија ја признал вината. Министерот за внатрешни работи на Германија Хорст Зехофер…


Во две земји од Балканот ќе се отвараат бегалски кампови – Дали меѓу нив е Македонија?

Францускиот весник „Монд“ пишува дека на Самитот во Софија лидерите на земјите членки на ЕУ разговарале за можноста за отворање мигрантски кампови во државите од балканскиот регион, со што би се спречиле бегалците и мигрантите…


Премиер го истури кафето, па го исчисти подот со џогер (ВИДЕО)

На холандскиот премиер Марк Руте му падна чашата со кафе на подот и се истури. Тој се смееше на овој чин, ја собра чашката од подот и откако дојде жената со џогер, го зеде џогерот…


ВИДЕО: Погледнете како тепа американската полиција

Полициската станица во градот Меса во Аризона, објавила снимка од безбедносните камери на која се прикажани полицајци како немилосрдно со тупаници и клоци го удираат 33-годишниот Роберт Џонсон, па го фрлаат на земја и му…


Почина милионерот кој откако дозна дека боледува од рак го продаде целото богатство за да им помогне на сиромашните

Пред три години австралијанскиот милионер Али Банат дознал дека боледува од рак, а докторите му рекле дека му преостануваат уште седум месеци живот. Таа ужасна вест му го промени животот, а Али одлучил своето богатство…


Албанците масовно бегаат од Албанија

Италијанскиот институт за мултиетнички истражувања изјави дека во изминатите десет години се регистрирани околу 1,1 милион нови Италијанци, од кои 224 000 се само минатата година. Според статистичките податоци, 189.000 албански државјани добиле италијанско државјанство…


Курди нападнати затоа што „не постеле за време на Рамазан“

Инцидентот, според курдскиот весник Рудав се случил во кампот Мориа на грчкиот остров Лезбос во петокот. „Борбата започнала кога некои арапски момчиња почнале да се борат со Курдите околу постот“, изјави Мохамед Калил, 19-годишен курдски…


Цел свет застанал во одбрана на 19-годишната Нура, која е осудена на бесење: Била жртва на договорен брак, а сопругот ја силувал пред семејството

Петицијата на сајтот “Change.org” за спасување на животот на Нура досега собрала повеќе од 1,1 милиони потписи. Долго целиот свет не застанал толку гласно во одбрана на еден човек, како што сега станал да се…