недела, 18 март 2018

Свет

Разоткриен ланец на елитна проституција: Во стан уапсени 3 макроа и 7 жени – меѓу нив и студентки

Елитни проститутки, седум, уапсени се неодамна во стан на Нов Белград каде на клиентите им пружале сексуални услуги за пари. Протитутките се уапсени додека кај нив бил клиент, а освен нив, полицијата привела и три…


Турски имам: Мажите треба да ги тепаат своите жени

Жените треба да му се благодарни на Алах за тоа што се тепани од страна на мажите, изјави турскиот имам Нусредин Јилдиз, објави турскиот весник „Хуриет“. Муслиманскиот свештеник во телевизиски проповед, емитуван на телевизија блиска…


Mигрант му се заканувал на новинар дека ќе го убие: Добил нокаут од свртување

Во еден од мигрантските квартови во Рим, новинарот на “Ребел Медиa” Томи Робинсон се обидел да сними приказна за мигрантскиот кварт во кој пред две години е нападната италијанска новинарка од страна на бегалци, при…


Во ЕУ се е дозволено – Европа ја доби првата сатанистичка црква

Вчера во Болоња беше отворена првата италијанска сатанистичка црква. Основана е во Европската Унија која гарантира слобода на вероисповест во сите држави членки. Заменикот Алваро Порфидо, кој долго работел на проектот “отварање на сатанистичка црква”,…


Христијанските мигранти ја напуштаат Европа: Сирија е денеска побезбедна, исламистите не прогонуваат и во ЕУ (ВИДЕО)

Спиро Хадад го напуштил предградието на Дамаск со цел да најде подобар живот и слобода во Европа. Година дена подоцна се вратил од Австрија во Сирија шокиран од насилството и омразата кон христијаните од страна…


Го убија па го ограбија: Од замрзнатите сметки на покојниот либиски водач мистериозно исчезнале милијарди евра

Од средствата на поранешниот либиски претседател Муамер Гадафи кои се замрзнати во Белгија исчезнале 10 милјарди евра. Во ноември 2013 година на сметките на фирмите на гадафи во белгијските банки имало 16 милијарди евра, а…


Најмалку по 5.000 граѓани годишно се откажуваат од косовско државјанство

Од 2009 година од косовско државјанство, во просек годишно се откажуваат по најмалку 5.000 граѓани. Оттогаш па заклучно со 2016 година, повеќе од 40.000 граѓани станале државјани на друга држава, главно Германија. Статистичките податоци на…


Балканот напаѓа, ЕУ се брани, а Кина и Русија играат на крило

Претседателот на Европска комисија Жан-Клод Јункер и високата претставничка на Европска унија за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини ја завршија турнејата по Западен Балкан, „турнеја по земјите кои пред 20 години меѓусебно војуваа, се…


Путин: Имам бомба над бомбите, слушајте нѐ сега! (ВИДЕО)

Напорите на САД да ја запрат Русија пропаднаа. Никој не нѐ слушаше. Послушајте нѐ сега!“. Ова го изјави рускиот претседател Владимир Путин, откако соопшти дека Русија развила нуклеарно оружје способно да избегне било каков систем…


Ердоган со закон ќе ја забранува прељубата

Турскиот претседател Ердоган неодамна изјави дека сака повторно со закон да ја забрани прељубата, односно дека напуштањето на ваквата постапка во 2004 година, поради барањата на ЕУ, била погрешна постапка, објави „Хуриет дејли њуз“. „Мислам…