Мистерии

Кинески научници тврдат дека можеби стапиле во контакт со вонземјани

Тим кинески научници кои ги анализирале далечните егзопланети во потрага по знаци на живот, велат дека пронашле „сомнителни сигнали“ кои можат да укажат на вонземска…

Повеќе

Мистериозна светлина се појави пред земјотресот (ВИДЕО)

Земјотрес со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала ја погоди кинеската провинција Чингхај, предизвикувајќи уривање на дел од Кинескиот ѕид. Сепак, корисниците на социјалните…


СНИМЕНО НА ВРВОТ НА СВЕТА ГОРА! Православните веруваат: Тоа е Богородица (видео)

На Фејсбук се појави видеоснимка од врвот на планината Атос, односно Света Гора, за која се тврди дека се појавува Пресвета Богородица. Околу фигурата за…


Вистината за НЛО ќе се дознае до први јуни: Поранешниот шеф на американското разузнавање откри застрашувачки информации

Рокот од 180 дена даден во декември, кога тогашниот американски претседател Доналд Трамп го потпиша указот, истекува наскоро. Извештајот на Пентагон и разузнавачките служби за…


Во фабрика за канабис за медицински цели во Кочани, се одгледувала и марихуана за илегалниот пазар (ВИДЕО)

Вчера (23.02.2021) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во заедничка…


Огнена топка над САД, теоретичарите на заговор убедени дека се вонземјани (ВИДЕО)

Видеото кое покажува огнена топка како лета на небото над Западна Вирџинија во САД привлече големо внимание од корисниците на социјалните мрежи. Како што дошле…


Научниците дојдоа до нови сознанија: Го имаат одговорот на прашањето за вонземски цивилизации

Неодамна објавениот истражувачки труд проценува дека оптималната временска рамка за развој на вонземски цивилизации се случила околу 8 милијарди години по формирањето на Млечниот пат…


Исчезна мистериозниот метален монолит што пред десетина дена беше откриен во пустината

Исчезна мистериозниот метален монолит што пред десетина дена беше откриен во пустината во американската сојузна држава Јута, објавија властите. Бирото за управување со земјиште на…


Научниците на Марс откриле мистериозен феномен (ФОТО)

Марс за своето постоење од 4,6 милијарди години примил значителен број вселенски удари. Неговата површина е полна со „лузни“ од ударите на астероиди или други…


Нашата галаксија има повеќе од 300 милиони населиви планети

Вселенскиот телескоп Кеплер минал девет години барајќи планети на кои би можело да се живее и успешно лоцирал повеќе илјади егзопланети во нашата галаксија, пред…