петок, 25 мај 2018

Избор на уредникот

Ова се првите симптоми на рак и многу се чудни – за ова веднаш одете на лекар

Отежнато дишење, пецкање и болка во грлото, натечени лимфни жлезди. Ова се само дел од раните симптоми на рак на кои мора да обратите внимание и веднаш да одите на лекар ако ги имате. На…


„Политичарите се полуписмени и неуки, но се јунаци на нашето време“

Би можела да пишувам за смешната еуфорија поради „чистата и безусловна препорака“ за почеток на преговорите за влез во ЕУ (чиј краен исход веќе може и да се погоди: ќе заврши исто како и претходните…


97% од луѓето заболени од рак, ги имале овие проблеми со забите

Постои една заедничка стоматолошка процедура што речиси секој стоматолог ќе ви каже дека е сосема безбедна и покрај фактот што научниците предупредуваат од неговите опасности. Секој ден во САД, 41.000 од овие стоматолошки процедури се…


Зад ова видео се крие многу тажна приказна: Зошто оваа крава секој ден доаѓа на исто место?

Во Индија постои една крава која секој ден доаѓа на едно исто место, пред еден ист автобус. Пред четири години, тој автобус и го убил единственото теле кое некогаш го имала. Не доаѓа да тагува….


Стана татко на годината откако посвои 4 деца со посебни потреби

Растењето во рамките на религиозно семејство остави во мене предиспозиција за родителство, па затоа и постојано размислував за посвојување бидејќи имањето биолошки деца никогаш не ми беше приоритет. Со оглед на тоа што децата со…


Проблеми кои укажуваат на слабо срце, а сите ги игнорираат

Сексуални проблеми, `рчење и крвавење на непцата се проблеми кои повеќето луѓе ги доживуваат барем еднаш во животот и обично не обрнуваат внимание на нив. Луѓето обично ги игнорираат овие проблеми. Тие не ни претпоставуваат…


Преподобниот маченик Никита – Не можејќи да го надвладеат со докази, Турците го подложија на маки

Преподобниот маченик Никита Родум е од Албанија, но со словенско потекло. Како светогорски монах отиде во Серез и таму се препираше за верата со мулите. Не можејќи да го надвладеат со докази, Турците го подложија…


Нешто незамисливо за кај нас: Финскиот претседател се врати дома од Хрватска со нискобуџетен лет и седеше во економска класа

Финскиот претседател Саули Ниинисто, после посетата на Хрватска дома се врати со авион. Но нити си замина со фински авион, нити со владин авион, ниту пак леташе со бизнис класа. Ниинисто се врати во Финска…


Жан Митрев: Не стојам позади диетата која наводно лечи рак

Неколкупати се обидов да ја демантирам диетата која го носи моето име, но социјалните мрежи го направија своето, вели доктор Жан Митрев во специјалната емисија на Еден на Еден. Кардиохирургот, кој има 30 години искуство…


Денешните деца рано започнуваат да пуштаат „боцки“

Људмила Федоровна Ермакова, православен психолог Доколку во минатото манифестираната детска суровост беше сметана за ретка појава, во последно време, тоа за жал преминува во нова статистичка „норма“. Кон тоа придонесуваат определени фактори на современиот живот….