Избор на уредникот

ВИДЕО: Судири меѓу клановите во затворите, најмалку 75 затвореници се убиени

Најмалку 75 затвореници се убиени во судирите меѓу спротивставените кланови што избувнаа во три еквадорски затвори. Би-Би-Си соопшти дека станува збор за најсмртоносните инциденти во…

Повеќе

Во фабрика за канабис за медицински цели во Кочани, се одгледувала и марихуана за илегалниот пазар (ВИДЕО)

Вчера (23.02.2021) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во заедничка…


Мајка на 16 деца признала дека воопшто не сакала деца: Сопругот ме убеди (ВИДЕО)

Џени и Реј Бонел се родители на најголемото австралиско семејство и често зборуваат за своите искуства. Имено, имаат 16 деца и тврдат дека сакаат уште….


Скопјанец нападнат од три лица и прободен со нож

Вчера во 22:40 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив со повреди бил донесен Д.К.(22) од Скопје….


Mијалков се предаде: Бев болен, со температура над 40 степени, немав намера да бегам

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков кој од неделата беше недостапен за органите на прогонот, попладнево се појави пред Јавното обвинителство за гонење организиран криминал,…


Автентичен хотел за спектакуларен одмор во природа, едноставно освојува

Во светот постојат голем број хотели кои што нудат интересни содржини за своите посетители. Без оглед на тоа дали сакате да се опуштите и уживате…


Оштетени икони и украдени предмети во црквата Свети Георгиј во Мала Речица

Во тетовската полиција вчера е пријавено дека во црквата Свети Георгј Победоносец во Мала Речица е извршена кражба и оштетувања на иконите. – На 21…


Ограбиле обложувалница во Скопје, пукале и избегале па направиле сообраќајка

Вчера околу 20:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Јужноморавски Бригади“ две лица со закана одзеле пари и при  излегување…


Сашо Мијалков не е дома, по него е распишана потерница

МВР издаде потерница за поранешниот директор на ДСК Сашо Мијалков дознава Алсат од извори во полицијата. Телеграмата е испратена до сите гранични премини. За ваквата…


Инцидент во Скопје, им пресекле пат и го демолирале автомобилот, двајца завршија во болница

Попладнево, нешто по 18 часот во скопската населба Влае, како што информираат од Министерството за внатрешни работи (МВР), дошло до физичка пресметка во која учествувале…