среда, 25 април 2018
ВИДЕО: Се расположиме, спонтано се фанаме - Играеме оти изградиме автопат - Професор Хаџидедиќ: Лондон не се откажува од поделба на БиХ и на Македонија! - Шчербак: Не би сакале НАТО да го користи македонскиот народ како топовско месо - Хан очекува решениe за името во наредните две недели - Заев вели дека не верува - ВИДЕО: Викторија Лоба и раперот Тајзи, сношти го промовираа првиот дует - Премиерот Заев и Џорџ Робертсон (во живо) - „Политичарите се полуписмени и неуки, но се јунаци на нашето време“ - ВИДЕО: Спортист спречил масакр! Со голи раце скокнал на напаѓачот - "Ќе мора да се помачи за да ме убие" - Бачев ќе поднесе иницијатива Собранието да ја повлече одлуката на влада од 2008 година за признавање на Косово - Педофилски скандал: Висок функционер им ветувал светла иднина на сиромашни момчиња, а ги држел како сексуални робови

Фото

ФОТО – Му го згрешиле ливчето и фатил 42.400 евра на Рома!

Неверојатна ноќ за многу навивачи на Рома, но и за еден прогнозер. Лудата приказна доаѓа од Јамајка од кладилницата ‘JustBet Sports Bet’. Човекот ставил 1.000 долари на својот тикет каде имал 5 парови: Бартон Албион…


ФОТО: Ненајавен гостин ги посети вработените во електраната „Козјак

Вчера, на социјалните мрежи се појавија интересни фотографии од мало мече кое отишло на „гости“ кај електраната “Козјак”. Вработените се изненадиле, но срдечно го примиле и го нахраниле, а тие се сомневаат дека мечето е…


ФОТО: Светски ѕвезди што немале секс пред да стапат во брак

Некои ѕвезди во брак влегле невини. Други, пак, решиле да апстинират од секс со своите партнери пред да стапат во брак, иако претходно имале секс со други. Мараја Кери Апстинирала со поранешниот свршеник Џејмс Пакер,…


ФОТО: Перо Антиќ се појави со автомобил вреден 200.000 евра!

Фудбалерите на Црвена звезда на првиот собир пред почетокот на подготовките за пролетниот дел од сезоната се појавиле со куп луксузни автомобили за кои обичниот човек може само да сонува, но останале без здив кога…


ФОТО: Влечат коњи со возилата среде Скопје

Граѓаните на Скопје секојдневно имаат можност да посведочат на голем број сообраќајни прекршоци што се случуваат во главниот град. Влечат коњи со своите возила, паркираат каде што ќе стигнат, поминуваат на црвено, преку полни ленти…Фото: Каљтрина Круезиу – Најубавата скопска професорка

Кога ќе ја погледне човек оваа жена, на прв поглед остава впечаток како светски позната дива. Убава, згодна мајка, едноставно човек да и позавиди. Од мали нозе се занимава и ужива во музиката, Каљтрина Круезиу…


ФОТО: Првата мисица градоначалник

Преубавата Каиан Лопез постави два рекорда: најмлад градоначалник на Гибралтар и прва мисица што станала градоначалник. 30-годишната Лопез беше Mис на светот во 2009 година. Таа воедно е третата дама од Гибралтар која стапила на…


Фото на денот: Српски воз што оди на Косово

За првпат по повеќе од 18 години српските власти воведуваат пробна железничка линија помеѓу Белград и Косовска Митровица, а новиот руски воз кој ќе сообраќа на оваа релација е украсен со мотиви од културното и…


Досетливо: Е вака се шверцува мобилен телефон во затвор

Познато е да затворениците ширум светот се обидуваат на најразлично начини да дојдат до предметите што се забранети во затвор, а ова е само еден од нив. Гулабот на себе имал малечка торбичка во која…