среда, 25 април 2018
ВИДЕО: Се расположиме, спонтано се фанаме - Играеме оти изградиме автопат - Професор Хаџидедиќ: Лондон не се откажува од поделба на БиХ и на Македонија! - Шчербак: Не би сакале НАТО да го користи македонскиот народ како топовско месо - Хан очекува решениe за името во наредните две недели - Заев вели дека не верува - ВИДЕО: Викторија Лоба и раперот Тајзи, сношти го промовираа првиот дует - Премиерот Заев и Џорџ Робертсон (во живо) - „Политичарите се полуписмени и неуки, но се јунаци на нашето време“ - ВИДЕО: Спортист спречил масакр! Со голи раце скокнал на напаѓачот - "Ќе мора да се помачи за да ме убие" - Бачев ќе поднесе иницијатива Собранието да ја повлече одлуката на влада од 2008 година за признавање на Косово - Педофилски скандал: Висок функционер им ветувал светла иднина на сиромашни момчиња, а ги држел како сексуални робови

Бизнис

Хрватските хотелиери очајно бараат работници – Плата и до илјада евра

Хотелиерите и угостителите од Дубровник се уште се во потрага по работна сила иако до почетокот на туристичката сезона остана помалку од месец дена. Според зборовите на претседателот на угостителите во Дубровник Анте Влашиќ за…


Заработете и до 100.000 долари од производ од пчели

Српските пчелари открија многу попрофитабилен бизнис од производството на мед – собират отров за пчели, кој може да достигне цена и до 70.000-100.000 долари. Најскапиот производ од пчелите најмногу го купуват козметички компании од САД,…


Ќе вложите 15.000, а ќе заработите 30.000 евра

За производство во пластеници потребно е да се вложат 15.000 евра, а ако родот биде богат, и нема штети, во првата година може да се вратат парите и да се заработи уште толку. Производството на…


Северина од Инстаграм заработува исто колку и нејзините колешки од пеење

Популарната пејачка од Хрватска, Северина Којиќ, може да се пофали со одлична заработка преку социјалната мрежа Инстаграм. Илијадници луѓе ја следат Северина на Инстаграм, а тоа некои фирми сакаат да го искористат во маркетинг цели,…


Обезбедени 240 нови работни места

Изборот е Ваш – ресторани, хотели, разни продавници… Коузон повторно им излезе во пресрет на студентите – ОБЕЗБЕДИ 240 РАБОТНИ МЕСТА И ТОА ЗА МАКЕДОНИЈА, КОСОВО, АЛБАНИЈА И ЦРНА ГОРА!! Вие, почитувани студенти, не треба…


Се бараат фризери, фитнес тренери, козметичари, доктори – Плата од 2000-3000 долари

Плата од 2000-3000 долари и гостински привилегии единствено со Steiner Leisure и Коузон? Steiner Leisure е најголемата бродска компанија задолжена за СПА центрите на преку 150 бродови. Од прозорецот на вашето работно место имајте поглед…


Американски работодавци доаѓаат во Скопје – 350 работни места го чекаат вашиот избор

АМЕРИКАНСКИТЕ РАБОТОДАВЦИ ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ НАЈДОБРА МОЖНОСТ ДА ГО ИЗБЕРЕТЕ ИДЕАЛНИОТ РАБОТОДАВЕЦ ЗА ВАС 350 работни места го чекаат вашиот избор Почитувани Студенти Дали знаете дека можете да имате ЛИЧНО интервју со работодавци од Америка,…


Најдобрата светска СПА компнија вработува професионални кадри од Македонија

Заработете фантастични суми додека патувате низ целиот свет. Коузон со гордост ви ја претставува Steiner Leisure, компанијата која вработува професионалци во нивните СПА центри на повеќе од 150 бродови низ сите мориња и океани. ОТВОРЕНИ…


Распродажба по багателни цени: Југо за 50 евра, Форд за 100 евра, Мерцедес за 2.000 евра…

Управата за јавни приходи ќе изврши продажба на движни и недвижни предмети запленети по основ на неплатени даночни долгови на јавна аукција што ќе се одржи на 26 јануари 20018 година. На продажба се нудат…


Сигурен бизнис – Царско дрво кое расте три пати побрзо од останатите

Дрвото на иднината кое расте три пати побрзо од останатите брзорастечки стебла и за пет години достигнува висина од 20 метри и обем од 42 сантиметри – од далечна Кина, пушти корени во Србија. Се…