Објавено од автор: globus2


Млад македонски фудбалер има потреба од наша помош: Да донираме за да може да замине на операција

Поранешниот фудбалер на Силекс, кој сега настапува во Кожуф, Ѓорѓе Џонов мора да биде опериран во Турција. 29-годишниот бек боледува од рак на белите дробови и потребен му…


Нагорно Карабах: Азербејџански војници кршат ерменски гробишта (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое може да се види како Aзербејџански војници уништуваат ерменски гробишта во областите во Нагорно Карабах над кои…


Ердоган го предупреди светот: Постои болест која се шири побрзо од короната

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган им се обрати на учесниците на 23-от годишен конгрес на Муслиманско-американската заедница (МАС) преку видео врска и им се заблагодари…
540 земјоделци ќе добијат нови трактори преку програмата за рурален развој

Директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Николче Бабовски заедно со заменик министерот за земјоделство, Трајан Димковски, денеска во Штип ги…Груби: Македонците да го поддржат Заев, ќе останат Македонци кои зборуваат на македонски јазик

Првиот вицепремиер Артан Груби порача граѓаните да го поддржат премиерот Зоран Заев во преговорите со Бугарија и напорите за откочување на процесот на интеграција на…