Објавено од автор: globus2

Од денес за влез во Германија потребен е задолжителен негативен ПЦР тест

Од денес (24 јануари), за влез во Германија задолжителен е негативен ПЦР тест за коронавирус. Патниците, без оглед на националноста, на возраст над шест години,…


Погледнете ги сопругите и девојките на најбогатите мажи на Светот (ФОТО)

Ова се најбогатите луѓе на Светот, а до себе имаат паметни, згодни и всушност прилично едноставни и нормални сопруги. Присила Чан е сопруга на основачот…


За парче торта платила 6.400 наместо 20 евра: Внимавајте кога внесувате пин при плаќање со картичка

За време на своето патување во Цирих, русинката Олесја Шемјакова сакала да се почести со чоколадна торта и сок кои чинеле 20 евра и сметката…


А1он: Пљачка на „Езерото Треска“, ги сечат канделабрите и ги ставаат во комбиња без регистрации (ВИДЕО)

Во Спортско рекреативниот центар „Езеро Треска“ викендов се слушаат само моторни пили со кои се сече се што може да биде исечено во некогашните ресторани,…


Фетаи бара 3 доживотни казни во случајот „Монструм, не е точно дека ќерката на Вељаноски комуницирала со некое од убиените момчиња (ВИДЕО)

Ова е клучното барање на обвинителството во случајот „Монструм“. Три доживотни казни се бараат за браќата Агим и Африм Исмаиловиќ и Алил Демири. И во…


Голема полициска акција вечерва во скопско, ангажирани и тигрите

Вeчерва во тек е голема полициска акција во скопско Визбегово, дознава 24 Инфо. Неофицијално, се апсат членови на банда шверцери на кокаин. Според извори на…


Манијак се соблекува пред жени во Скопје (ВИДЕО)

На социјалната мрежа „Фејсбук“ изминатите денови е креирана група која го носи насловот „Манијакот од Влае“.  На снимките кои се објавени во групата може да…


Владата ќе субвенционира вградување автогас во 600 автомобили

Тоа што треба да биде голема вест од Министерството за економија е дека државата ќе учествува со 18.000 денари во трошоците за вградување автогас или…


Прва тужба во Србија за надомест на штета од НАТО во име на пациенти со рак

Првата тужба ќе биде поднесена до Високиот суд во Белград, изјави адвокатот Срѓан Алексиќ за Танјуг. Адвокатска канцеларија од Ниш ќе ја поднесе првата тужба…


ЈАПОНСКИ ОПЕРСКИ ПЕЈАЧ ПЕЕ МАКЕДОНСКИ ПЕСНИ: Котецу по „Македонско девојче“ сега ја пее „Ако умрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Македонскиот оперски пејач Благој Нацоски неодамна објави видео од неговиот јапонски колега Казухиро Котецу, која ја пееше позната македонска песна „Македонско девојче“, а сега и…