Ламбе Алабаковски стана татко по вторпат, се роди Димитриј

Пејачот Ламбе Алабаковски деновиве стана татко по вторпат. Неговата сопруга Магдалена му роди син, а среќната вест Ламбе ја сподели на социјалните мрежи каде напиша:

„Добродојде Димитриј. Во оваа светла седмица уште една радост од Бог, ја споделуваме со вас“, стои покрај објавата на Алабаковски.