среда, 25 април 2018
ВИДЕО: Се расположиме, спонтано се фанаме - Играеме оти изградиме автопат - Професор Хаџидедиќ: Лондон не се откажува од поделба на БиХ и на Македонија! - Шчербак: Не би сакале НАТО да го користи македонскиот народ како топовско месо - Хан очекува решениe за името во наредните две недели - Заев вели дека не верува - ВИДЕО: Викторија Лоба и раперот Тајзи, сношти го промовираа првиот дует - Премиерот Заев и Џорџ Робертсон (во живо) - „Политичарите се полуписмени и неуки, но се јунаци на нашето време“ - ВИДЕО: Спортист спречил масакр! Со голи раце скокнал на напаѓачот - "Ќе мора да се помачи за да ме убие" - Бачев ќе поднесе иницијатива Собранието да ја повлече одлуката на влада од 2008 година за признавање на Косово - Педофилски скандал: Висок функционер им ветувал светла иднина на сиромашни момчиња, а ги држел како сексуални робови

(ВИДЕО) ДАЛИ Е ОВА ДОКАЗ ДЕКА СТАРЕЦОТ НЕКТАРИЈ Е СВЕТЕЦ ? Верниците му приоѓаат за да го дадат последниот поздрав, но погледнете што се случи!

 

Православните верници масовно го споделуваат видеото за кое, како што викаат, станува збор за првото чудо на архимандритот Нектариј Виталис Егински кој се упокои на 8 февруари во Камарза, блиску до Атина.

На видеото настанато покрај починатиот духовен водич, свештениците приоѓаат и му оддаваат последен поздрав, а за неговите раце викаат дека се сеуште меки и топли.

Како што наведуваат, тоа е првото чудо на старецот кој уште додека бил жив го сметале за светец. Тој е познат по тоа што ги сакал и им помагал на сиромашните.

Позната е и приказната за чудесното исцелување на Нектариј кој со молитва успешно излекувал тежок облик на рак.

facebook_link