среда, 25 април 2018
ВИДЕО: Се расположиме, спонтано се фанаме - Играеме оти изградиме автопат - Професор Хаџидедиќ: Лондон не се откажува од поделба на БиХ и на Македонија! - Шчербак: Не би сакале НАТО да го користи македонскиот народ како топовско месо - Хан очекува решениe за името во наредните две недели - Заев вели дека не верува - ВИДЕО: Викторија Лоба и раперот Тајзи, сношти го промовираа првиот дует - Премиерот Заев и Џорџ Робертсон (во живо) - „Политичарите се полуписмени и неуки, но се јунаци на нашето време“ - ВИДЕО: Спортист спречил масакр! Со голи раце скокнал на напаѓачот - "Ќе мора да се помачи за да ме убие" - Бачев ќе поднесе иницијатива Собранието да ја повлече одлуката на влада од 2008 година за признавање на Косово - Педофилски скандал: Висок функционер им ветувал светла иднина на сиромашни момчиња, а ги држел како сексуални робови

Албанска министерка македонска снаа

 

Со министерката за образование и наука на Албанија – Линдита Никола која како македонска снаа одлично зборува македонски јазик!-напиша Рената Тренеска Дескоска под оваа фотографија којашто ја постираше на својот ФБ профил.

Линдита Никола беше избрана за министерка за образование и наука во септември 2017 година.Таа и во претходните влади предводени од премиерот Еди Рама ја извршуваше истата функција.

Родена е во Тирана во 1965 година ,а е член на Социјалистичката партија од 2007 година.

Мажена е за Лигор Никола и има една ќерка.

Лигор Никола е декан на Факултет за математичко инженерство и физика во Тирана.

facebook_link