сабота, 21 октомври 2017

ВИДЕО+18: Руски шампион убиен во страшна улична тепачка

tepacka
 

Светскиот шампион во кревање тегови, Русинот Андреј Драјхов, починал вчера од повреди добиени во улична тепачка.

Тој пред кафуле во центарот на Хабаровск бил убиен од извесен Анар Алакверанов, кој очигледно добро познава ММА вештини.

Расправата се случила во едно кафуле каде двајцата се расправале за тоа кој спорт е подобар.

Излегле на двобој надвор, но несреќниот Андреј не се вратил. Бил пренесен во болница, каде умрел.

facebook_link