среда, 25 април 2018
ВИДЕО: Се расположиме, спонтано се фанаме - Играеме оти изградиме автопат - Професор Хаџидедиќ: Лондон не се откажува од поделба на БиХ и на Македонија! - Шчербак: Не би сакале НАТО да го користи македонскиот народ како топовско месо - Хан очекува решениe за името во наредните две недели - Заев вели дека не верува - ВИДЕО: Викторија Лоба и раперот Тајзи, сношти го промовираа првиот дует - Премиерот Заев и Џорџ Робертсон (во живо) - „Политичарите се полуписмени и неуки, но се јунаци на нашето време“ - ВИДЕО: Спортист спречил масакр! Со голи раце скокнал на напаѓачот - "Ќе мора да се помачи за да ме убие" - Бачев ќе поднесе иницијатива Собранието да ја повлече одлуката на влада од 2008 година за признавање на Косово - Педофилски скандал: Висок функционер им ветувал светла иднина на сиромашни момчиња, а ги држел како сексуални робови

Марин Лер Пен: ЕУ ќе умре, глобалистите ќе бидат уништени

 

Европската унија ќе умре, а глобалистите ќе бидат уништени, изјави лидерот на францускиот крајнодесничарски Национален фронт и кандидат за претседател на Франција, Марин ле Пен во градот Лил, во северниот дел на земјата.

-ЕУ ќе умре, бидејќи луѓето не ја сакаат. На арогантните и хегемонистичките империи им е пишано да загинат, рече Ле Пен.

– Дојде време за уништување на глобалистите, истакна таа и ги обвини своите политички ривали, центристот Емануел Макрон и конзервативецот Франсоа Фијон за предавство поради нивните политички платформи за поддршка на ЕУ и пазарната економија.

– Претседателските избори во Франција се следната фаза од глобалниот бунт на луѓето, по Брегзит и победата на Доналд Трамп на претседателските избори во САД. Вистинскиот влог во Франција ќе биде преживувањето или смртта на ЕУ. Тие ќе бидат своевиден референдум, додаде Ле Пен.

facebook_link