(ВИДЕО) Го затекла во кревет со ќерка и – Тоа што следело ја смести во затвор

Валери Фелер (34) од Оклахома го застрелала 31 годишното момче кое го затекнала во спаланата соба со својата ќерка тинејџерка.

По пукањето таа повикала полиција и пријавила што направила.

Повредениот за кого не се знае што правел во тинејџерската соба, но се претпоставува дека бил со нејзе во врска, полицијата го затекнала пред куќата на Фелерови, откако се обидел да побегне од збеснатата мајка.

Тој е префрлен во градската болница со прострелна рана, но се наоѓа надвор од животна опасност.

Според зборовите на полицијата, на пукањето присуствувале двете ќерки на уапсената.

Нејзиното семејство кое отишло во полиција да ја поддржи, не сакала да даде коментар за медиумите, но навеле дека ги боли да ја гледаат низ што минува Валери.