ВИДЕО: Масовнo пукање во Тексас-има жртви

Непознат човек пукал од огенено оружје во центарот на Остин во американската држава Тексас. Има жртви, соопшти полицијата на Твитер.

Упатен е повик до жителите на градот да не се движат кон центарот. Засега не е јасно колку луѓе се застрелани. Локална телевизија повикувајќ и се на Итната медицинска помош, јави дека неколку луѓе се застрелани во реонот на инцидентот.