ФОТО: Му дозволила на дилер да ја силува ќерка и во замена за дрога

Ејприл Коркоран беше осудена на 51 години затвор, откако беше откриено дека се хероин била плаќана од страна на дилер во замена да силува нејзината малолетна ќерка.
Искрено, во три и пол години како судија, ова е најстариот грозоморен случај кој се најде пред судот, изјави судијата Лески Гиз, во судот во Хамилтон Каунти во американската држава Охајо, каде Коркоран осудена на 51 години затвор, објави Индепендент .

Zlostavljanje-2

Коркоран се изјасни за виновна по сите точки од обвинението, вклучувајќи повеќе, соучесништво во силување, трговијата со луѓе и загрозување на дете. Таа ја “издавала” својата ќерка, единаесет-годишната девојка која била силувана и тепана а понекогаш и снимана. Детето било принудено да изврши вагинален, анален и орален секс со човек од четириесет години.

Мајката немала пари и немала друг начин да плати за хероинот, па ја нудела нејзиата ќерка.

Девојката сега има 13 години и живее со нејзиниот татко и маќеата надвор од државата Охајо. Таа имаше самоубиствени мисли, и е под лекарски третман и лекови.

Hapsenje-lisice-zena

Полицијата и властите дознале за случајот во јуни 2014 година, кога девојката се преселила кај нејзиниот татко, кој го пријавил случајот.

Овој случај не е изненадување за локалните жители во руралните Охајо, затоа што, како што самите велат, вакви работи се случуваат често, можеби не до тој степен, но тие се постојано дознаваат за нови случаи на насилство врз животните и тепачки што се случуваат насекаде.