Тетовец пронајде мртов во неговиот стан

Вчера околу 9.30 часот во стан на улица Благоја Тоска во Тетово, Р.С. го пронашол починат неговиот брат И.С. (44).

Увид извршила екипа на СВР Тетово.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.