ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Терористот се сокрил зад ѕидот, но куршумот го погодил во глава

На интернет се појави вознемирувачко видео од борбата помеѓу сириската армија и ИД, на кое се гледа како додека терористот на ИД седи скриен зад ѕидот залутан куршум го погодува во главата. 

Според светските медиуми, настанот се случил кај Шеик Мискин каде сириската армија се обидува да ги притисне припадниците на ИД.