Хилари Клинтон: Доколку станам претседател ќе ја откријам вистината за вонземјаните

Хилари Клинтон, кандидатката за номинација за претседателските избори на Демократската партија изјави дека планира да дојде до вистината околу заверата за вонземјаните.

Иако не открива како тоа има намера да го направи, се шпекулира дека има во план да испрати посебна работна група во Зоната 51 – злогласната тајна воена база во Невада, во која наводно се тестираат “вонземјански“ технологии.

Нејзиниот сопруг Бил Клинтон, додека  беше претседател, ги одби сите шпекулации за постоењето на вонземјаните.