Стојко Пауновски, единствен политичар и функционер од редовите на сите политички партии кој покажа достоинство, Заев најави негово разрешување-Пентагон: Протечената снимка на НЛО е реална (ВИДЕО)-Џафери: Плаќаме патни трошоци за 100 пратеници, а на седница има 50, што мислите вие јас слама јадам (Видео)-Инцидент во Собрание, пратеници се бркаа за микрофонот, Џафери повика обезбедување (Видео)-Презентирана фотографијата со изгледот на зградите кај „Холидеј Ин“ (ФОТО)-Уапсен 15-годишник со потекло од Македонија, се заканувал дека ќе ја разнесе катедралата во Виена-Седат Пекер слободно се шетал на кеј заедно со обезбедувањето (ВИДЕО)-Доктор Марковски: Со 10 илјади вакцини не можеме да ја решиме пандемијата во земјава-Апасиев: Овој попис е за отпис на Македонците-Вистината за НЛО ќе се дознае до први јуни: Поранешниот шеф на американското разузнавање откри застрашувачки информации

Пентагон: Протечената снимка на НЛО е реална (ВИДЕО)

Американското Министерство за одбрана (ДОД) потврди дека протечените фотографии и видео од „неидентификувани воздушни појави“ направени во 2019 година се навистина легитимни слики на необјаснети…

Повеќе

Македонија

Стојко Пауновски, единствен политичар и функционер од редовите на сите политички партии кој покажа достоинство, Заев најави негово разрешување

Иако вчера беше „прозван“ од премиерот дека мора да ги почитува одлуките на владата што се однесуваат на „распределбата“ на таканараечените рамковни, директорот на Државниот…

Повеќе

Бизнис

Заборавена лозинка и уште две можности за погодок, програмер може да изгуби 240 милиони долари

Стефан Томас не е првиот човек кој си ја заборавил лозинката, но овојпат заборавената лозинка може да го чини многу. На Стефан Томас му преостануваат…

Повеќе

Здравје

Три чудни знаци кои укажуваат дека можеби сте го прележале коронавирусот

Медицинското списание „Lancet“ објави збирни резултати од студии за последиците на коронавирусот, а во текстот се наведуваат и симптоми кои излекуваните од коронавирус ги чувствуваат…

Повеќе

Свет

Грозоморно: Девојче киднапирано, силувано и принудено да премине во ислам

Дванаесетгодишното девојче Фарах, порасната во христијанска религиозна традиција, минатото лето била киднапирана, силувана и принудена да премине во ислам и да се омажи за муслиман….

Повеќе

Религија

Помолете се на овој маченик за здравје, Св. маченик Конон Исавриски светецот со чија крв сe пoмазуваа бoлнитe и сe исцeлуваа

Св. маченик Конон Исавриски,пoучeн вo вeрата Христoва и крстeн вo имeтo на прeсвeтата и живoтвoрна Трoица oд самиoт Архангeл Михаил. Дo смртта нeвидливo гo слeдeше…

Повеќе

Фото/Видео

Купил контејнер го преуредил и сега го издава за 150. долари за ноќ (ФОТО)

Бродските контејнери се неизбежен дел од меѓународната трговија и транспорт на стоки од далечни дестинации како што е Кина. Сепак, овие метални кутии може да…

Повеќе